Veľká noc v novom šate

Jar a veľkonočné sviatky nám už pomaly klopú na dvere a my začíname rozmýšľať, čím by sme si skrášlili náš domov. V neľahkej dobe, ktorú aktuálne prežívame, je vhodné, aby sme si  zútulnili náš domov farebnými a veselými doplnkami, vďaka ktorým sa budeme cítiť príjemne, harmonicky a spokojne. Náš domov je predsa miestom, kde cítime bezpečie a slobodu, tak prečo sa mu neodvďačiť novým šatom?

 

 

Nebojte sa siahnúť aj po trochu odvážnejších kombináciách. Napríklad tmavomodrá v kombinácii so žiarivou žltou dodá vášmu aranžovaniu nápad, šmrnc a výraz. Jarné dekorácie nemusia byť iba v tradičných pastelových farbách. Ak sa Vám však žiada viac jasu a svetla, biela ako základ je skvelým riešením. Dajte do vázy vetvičky čerešne, dozdobte ich vajíčkami a vytvoríte elegantné, jemné a upokojujúco pôsobiace dekorovanie.

 

 

S príchodom jari si náš domov priam žiada, aby sme ho pretvorili. Žiada si, aby sme mu po zime otvorili priestor, prejasnili ho, vpustili dnu slnko a príliv novej energie. Môžu to byť motívy kvetov, veľkonočné motívy, hra farieb (žltej, svetlozelenej, jemnej ružovej…). Všetky tieto jarné motívy v nás evokujú pocit, že prichádza niečo nové, že niečo nové sa prebúdza k životu. Prebúdzanie a znovuzrodenie prírody možno zachytiť aj na bytovom textile – vankúše plné farebných lúčnych kvetov, zelených listov či vajíčok sú spôsobom, ako vniesť do našich domovov kúsok prírody. Sú to nenápadne nápadné elementy, ktoré rozžiaria a zútulnia každú domácnosť. Netreba to však preháňať a je dobré povedať si “dosť!” v tom správnom čase. Pri veľkonočnom dekorovaní môžeme totiž ľahko prepadnúť gýčovosti, a to si naša domácnosť nezaslúži. Existuje hneď niekoľko spôsobov, ako to s dekorovaním neprehnať a nesnažiť sa využiť “všetko, čo doma máme”. Poznáte to –  z predminulých rokov máte množstvo sezónnych dekorácií, obrusov či vankúšov s veľkonočným motívom a každým rokom ich pribudne hneď niekoľko. Dilema “čo, ako a kde využiť” sa práve začína… Máme pre Vás tip, ako si vo veciach urobiť poriadok a ukázať len to, čo sa hodí.

 

 

 

Týchto pár nasledujúcich krokov vás navedie k tomu, ako sa orientovať pri výbere vhodného bytového textilu:

  • Poobzerajte sa okolo seba – svoju domácnosť poznáte najlepšie vy sami. 
  • Miestnosť, ktorá je farebne výrazná sama o sebe si už nevyžaduje farebné doplnky – siahnite skôr po jemnom a ľahkom motíve (najlepšie na neutrálnom bielom podklade).
  • Miestnosť, ktorej chýba farebnosť, oživte príznačnými farbami jari – na trhu je hneď niekoľko farebných prevedení vankúšov, behúňov/obrusov. Stačí sa len vyhrať.
  • Vyberte si z palety motívov, ktoré preferujete, alebo ich navzájom skombinujte – ak vám nestačia kvety/listy na textile, pridajte aj motívy zvierat (zajačiky, vtáci, vajíčka). Pozor! Všetko s mierou.
  • Umiestnite ich tak, aby boli viditeľné v priestore.
  • Nájdite im také miesto, aby sa rýchlo neznehodnotili. 
  • Farba zohráva dôležitú úlohu – vedzte, že napr. taká červená rozhodne nepatrí medzi veľkonočný dekor. 
  • Najväčšiu pozornosť venujte miestnosti, v ktorej sa nachádzate najčastejšie, prípadne je vstupnou miestnosťou vo vašom príbytku.
  • Nechajte svoju fantáziu pracovať a urobte všetko preto, aby bol konečný výsledok potešujúci oko aj dušu. 

 

A teraz je to vo vašich rukách – buďte tvorivou bytosťou, ktorá premení svoj domov v očarujúce miesto. Nechajte sa inšpirovať alebo len popusťte uzdu svojej fantázie. Nesnažte sa skombinovať neskombinovateľné, ale skôr sa nechajte viesť svojou intuíciou. Všetky stolové behúne nájdete na našom eshope v kolekcii Jar/Veľká noc.

Verified by MonsterInsights