Prírodná elegancia na Vianoce: Prestieranie s ľanovým svetlozeleným obrusom a bielymi akcentmi

Je tu opäť TEN čas. Čas, kedy podľa toho, koho sa spýtate, je buď najkrajším obdobím roka, keď sa rodina stretáva, aby oslavovala lásku a tradície, alebo obdobím nadmerného konzumu, kde sa úplne (ešte viac ako obvykle) poddávame bezuzdnému konzumerizmu, samozrejme v mene oslavy lásky a tradícií.

Vianočné dekorácie inšpirované prírodnou eleganciou

Rada by som sa s vami podelila o nápady na vytvorenie vianočnej atmosféry plnej prírodných prvkov. Od jednoduchých vianočných ozdôbok z borovicových konárikov až po originálne ľanové prestieranie. Pridajte do svojho domova prírodnú eleganciu a vytvorte si nezabudnuteľné Vianoce v minimalistickom štýle!

Snívam o zelených Vianociach!

Na jednej strane si plne uvedomujem tie nechválne stránky Vianoc, od stresu súvisiaceho s týmto sviatkom, cez komercializáciu a sociálny tlak na nakupovanie, ktorý vedie k nechceným darčekom, dlhom, dokonca problémom s duševnou pohodou a aj vážnym environmentálnym dôsledkom. Na druhej strane sa však odmietam vzdať tohto sviatku, preto stále patrím medzi milovníkov Vianoc. Vianoce sú tým, čím ich urobíme. A môžeme ich úplne zminimalizovať, urobiť ekologickejšie a udržateľnejšie. Mať (viac) udržateľné Vianoce neznamená obetovať to, čo nám robí radosť alebo kupovať ekologické a super “zelené”, “zero waste” veci. Ide o to mať zámer, venovať čas premýšľaniu o environmentálnych dôsledkoch našich návykov a urobiť niektoré šikovné, ale naozaj jednoduché zmeny. Tento rok naše vianočné dekorácie dokonale odrážajú a symbolizujú tento minimalistický prístup k sviatkom. Nikdy som nebola fanúšikom nadmerných vianočných dekorácií, naopak, naozaj ma hnevajú články, ktoré hlásajú, že toto alebo tamto je najnovší trend vianočného zdobenia, ktorý musíte mať aj vy. Naozaj potrebujeme byť každý rok pod tlakom? Poďme si užiť Vianoce v ich pravej podstate a vytvorme si dekorovanie podľa seba, nie podľa Pinterestu.

Na našom stole sme použili:

  • svetlozelený ľanový obrus
  • biely ľanový behúň s kockovaným vzorom
  • biele prestieranie
  • fľaše od mlieka ako vázičky
  • borovicové konáriky
  • vianočný stromček – malá borovica zasadená v kvetináči, ktorá sa vysadila u nás na chalupe na nevhodnom mieste, po Vianociach ju presadíme na iné miesto
  • biele sviečky obmotané jutovou šnúrkou, dodekorované vetvičkami
  • ručne robený lopárik z odrezkov pri práci s drevom
Verified by MonsterInsights